Class Schedule

All Class Times Are Subject to Change
 
Ramsey Schedule 2019
 
June 17-21
June 24-28
Group 0316 A&B GROUP 0316A, 0318
Brown, Samuel Brown, Samuel
Coover, Jada Coover, Jada
Fluey, David Jr. Fluey, David Jr.
Foley, Brenden Foley, Brenden
Herman, Nicolas Herman, Nicolas
Jerry, Neil Jerry, Neil
Wunderlich, Connor Wunderlich, Connor
McCarthy, Joseph Loerzel, Francis
O'Shea, Dallas Opay, Taylor
Rice, Jessica Roy, Dakota
Schauer, Brandyn Sabin, Ryan
Weiss, Dylan Wallace, Dan
Wilson, Eric Max Sperry
Winkleman, Ethan  
   
EPRI Written  
Field Leadership  
Code Training  
  5-10's
  OSHA 30
5-10s Second Year                          Week 1
Fourth Year                      Week 1 FOURTH YEAR                       Week 2
THIS SESSION IN RAMSEY THIS SESSION IN RAMSEY

 

July 15-19
July 22-26
GROUP 0815 A&B 0316B, 0318
Brawley, Rylan McCarthy, Joseph
Bruneau, Jessica O'Shea, Dallas
Carlson, Sean Rice, Jessica
Dukowitz, Kyle Schauer, Brandyn
Heinz, Logan Weiss, Dylan
Holzer, Justin Wilson, Eric
Hovde, Alex Winkleman, Ethan
Kruska, Dylan Loerzel, Francis
Medenwald, Landon Opay, Taylor
Quinn, Casey Roy, Dakota
Trubachik, Zachary Sabin, Ryan
Anderson, Matthew Wallace, Dan
Doyle, Lynn Max Sperry
Flood, Gary  
Gunderson, Erik  
Harris, Kole  
Helm, Blake  
Koch, Jay  
McCarthy, Andrew  
McCollum, Michael 5-10s
Nitz, Keagan Second Year                         Week 1
Rauch III, Richard Fourth Year                           Week 2
THIS SESSION IN RAMSEY THIS SESSION IN RAMSEY

Mandan Schedule 2019

 

June 3-7
June 10-14
June 24-27
Group 0319 Grouo 0319 GROUP 0317B
Belvins Jr., Billy Belvins Jr., Billy Anderson, Jacob 
Conway, Christopher Conway, Christopher Bratsch, Gregory 
Coyle Draeger, Emanuel Coyle Draeger, Emanuel Fredrickson, Chad 
Doyle, Jarrad Doyle, Jarrad Patch, Tarren 
Hess, Brandon Hess, Brandon Peterson, Stacy 
Hudec, Josiah Hudec, Josiah Rudiger, Heather 
Janssen, Alex Janssen, Alex Schantz, Casey 
Kidrowski, Brody Kidrowski, Brody Ziemann, Matthew 
Kuechenmeister, Mason Kuechenmeister, Mason  
McMillen, Ryan McMillen, Ryan  
Morgenson, Paul Morgenson, Paul  
Phillips, Anthony Phillips, Anthony  
Phillips, Joshua Phillips, Joshua  
Rice-Pederson, Collin Rice-Pederson, Collin  
Romanecz, Stephen Romanecz, Stephen  
Thomas, Zachary Thomas, Zachary  
Weasel Bear, Baptiste Weasel Bear, Baptiste  
     
     
     
5-12's  5-12's  4-12's
FIRST YEAR                             Week 2 FIRST YEAR                             Week 3 THIRD YEAR                             Week 1
THIS SESSION IN MANDAN THIS SESSION IN MANDAN THIS SESSION IN MANDAN

 

July 15-18
July 22-25
July 29- August 1
GROUP 0317A Group 0818A Group 0818B
Chavez, Joshua  Abramson, Austin Kovach, Connor
Johnson, Charles  Berger, Dustin Krause, Alexander
Johnson, Matthew  Borner, Matthew Lichty, Tyler
Jordan, Brandon  Ebner, Connor Marks, Nikolus
Klobucher, Jesse  Ebner, Dalton Moen, Christopher
Kollmann, Andrew  Emmick, Bradley Shaw, Jesse
Lee, Aeron  Esseff, Jack Suchomel, Mitchell
Sperry, Max  Fox,Jeanette Theademan, Joshua
  Hamlin, Kallie Wright, Timothy
  Johnson, Katlin  
  Jurek, Anthoney  
     
     
  SRT Class SRT Class
     
     
4-12's    
THIRD YEAR                           Week 1 FIRST YEAR        Week4 FIRST YEAR        Week4 
THIS SESSION IN MANDAN THIS SESSION IN MANDAN THIS SESSION IN MANDAN
Aug 5-8
Aug 12-15
GROUP 0317B GROUP 0317A
Anderson, Jacob  Chavez, Joshua 
Bratsch, Gregory  Johnson, Charles 
Fredrickson, Chad  Johnson, Matthew 
Patch, Tarren  Jordan, Brandon 
Peterson, Stacy  Klobucher, Jesse 
Rudiger, Heather  Kollmann, Andrew 
Schantz, Casey  Lee, Aeron 
Ziemann, Matthew  Sperry, Max 
   
   
4-12's  
THIRD YEAR                           Week2 THIRD YEAR                       Week2
THIS SESSION IN MANDAN THIS SESSION IN MANDAN